top
EN | LV

LEKCIJAS

/Scenārija attīstīšana/
Lektors: Karen Lee Street (Lielbritānija)

Laiks: 26. maijs
Vieta: K/t RĪGA, Mazā zāle

Publiskā lekcija, pl.15.00

Šogad festivāls 2ANNAS piedāvā jaunajiem filmu autoriem un kino interesentiem padziļināt zināšanas scenāriju rakstīšanā un izstrādē. Kā šī gada lektori un meistarklašu vadītāju esam uzaicinājuši profesionālu  scenāriju autori, rakstnieci un lektori Baltijas Filmu un Mediju skolā, kā arī vairākās Lielbritānijas universitātēs. Kārenai ir astoņpadsmit gadu pieredze filmu industrijā, kur viņa strādājusi kā scenāriju attīstīšanas vadītāja, mākslas filmu scenāriju redaktore un instruktore. Kārena vadījusi  departamentu Eiropas scenāriju fondā (MEDIA programma), kas līdzdarbojies vairāku festivālos nominētu un Oskara nominācijām izvirzītu filmu scenāriju attīstīšanā. Patlaban Kārena vada firmu “Productions Script Consultancy”, kas nodrošina scenāriju rakstīšanu un attīstīšanu, kā arī konsultē un apmāca scenāriju attīstīstīšanas aģentūras, producentus, režisorus, filmu izplatītājus un scenāriju autorus visā Eiropā un Ziemeļamerikā.

Lekcijā Kārena analizēs scenārija attīstīšanu un ar to visbiežāk saistītās problēmas, arī tādas kā filmas producēšana un finansējuma piesaiste. Vislielākais akcents tiks likts uz starptautisku projektu un sadarbības projektu veidošanu. Tiks apskatītas arī tādas tēmas kā scenārija zemteksts un vizuālais motīvs, kas tālāk detalizētāk tiks analizēts darbnīcā.

Ieeja brīva, lekcija notiks angļu valodā.

Meistardarbnīca /Praktiskās nodarbības/ pl.16.00 (tikai festivāla 2ANNAS dalībniekiem)

Scenāriju rakstīšana komandās. Meistardarbnīcas mērķis palīdzēt tās dalībniekiem izkopt vizuālo stāstīšanas tehniku un analizēt paveikto.

Meistardarbnīca notiks angļu valodā.