top
EN | LV

ZAĻĀ ANNA

Jau otro gadu 2ANNU ietvaros, darbojas bērnu un jauniešu konkursa programma “Zaļā Anna”, kurā tiek rādītas dažādu žanru īsfilmas – animācijas, dokumentālās filmas u.c., ko veidojuši bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam. „Zaļā Anna” šobrīd ir Latvijā vienīgais starptautiskais bērnu un jauniešu – režisoru īsfilmu konkurss, kurā jaunieši ir ne tikai mēŗķauditorija, bet arī režisori, festivāla organizatori un projekta īstenotāji. Katru gadu jauno režisoru darbus izvērtē profesionāla un radoša žūrija, kura konkursa laureātiem dažādās nominācijās piešķir zaļās stikla Annas statuetes, diplomus, kā arī mēdiju un veicināšanas balvas.

2007. gada konkursa programmai “Zaļā ANNA” filmu iesniegšana ir beigusies.

Zaļā ANNA 2007:
Laiks: 20. maijs, svētdiena, plkst. 13.00 – 17.00
Vieta: Rīgas Zooloģiskais dārzs
Programma:
13.00 „Zaļā ANNA” – bērnu un jauniešu konkursa filmu skate
15.00 „First light movies” programma Rīgā /www.firstlightmovies.com/
16.30 “Zaļā ANNA” – apbalvošana
Zooloģiskā dārza muzejā darbosies bērnu animācijas darbnīca /vadītāja Ilze Ruska/

Zaļās Annas 2007 konkursa skates uzvarētāji:

1.vieta IMAGINE, rež. Matīss Groskaufmanis
2. vietaKOKOSA SMALKMAIZĪTE, rež. Kristaps Kazaks
3. vietaKĀ BALVU VILCIŅŠ PAVADA DIENU, rež. Laine Kočāne

Radošie diplomi:

SMILŠU PILIS, rež. Andis Zariņš
BRĪVĪBU ĶIRBIM, rež. Jānis Libeks
ĒDMAŅA, rež. RPPļajet
PASAKA PAR ABRU TAISĪTĀJU, rež. Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas pulciņa „Čaklās rokas” audzēkņi (1. – 4. kl.), skolotāja Laima Akmentiņa
CANTO, rež. Rickard Westerlind / Zviedrija

Programma

Smilšu pilis Rež: Andis Zariņš, 2007
Imagine Rež: Matīss Groskaufmanis, 2007
Kokosa smalkmaizīte Rež: Kristaps Kazaks, 2007
Pasaka par abru taisītāju Rež: Rīgas centra daiļamatniecības pamatskolas pulciņa “Čaklās rokas”audzēkņi (1. – 4. klase), skolotāja Laima Akmentiņa, 2007
Sniedziņš Rež: Jūrmalas Mākslas skolasanimācijas pūlciņa bērni, skolotāja Laima Akmentiņa, 2007
Kā Balvu vilciņš pavada dienu Rež: Laine Kočāne, 2006
Dzīve Stāmerienas pilī Rež: Rudīte Liepiņa, 2006
Chouse the one Rež. Anna Kenne, 2007
Street intervievs Rež: Mārtiņš Rudzītis, MYSTYLE ART, 2007
Ēdmaņa Rež: RPPļajet, 2007
Brīvību Ķirbim Rež: Jānis Libeks, 2006
Despite everything Rež.: Nauris Miltovičs, Zane Grundmane, 2006
Mazliet par mums Rež: Martiņš Rudzītis,2007
Atgriezties mājās Rež: Santa Čečotka, 2006
Izkāso savu dzīvi bez atkarībām Rež: Elza Arkle, 2007
Uz Āfriku! Rež: Mārtiņš Rudzītis, Anna Armane, 2007
Canto Rež: Rickard Westerlind (no Zviedrijas), 2007

Žūrija 2007
Šogad Zaļās Annas žūrijas lomā iejutušies pagaišā gada ANNU laureāti, Latvijas Kultūras Akadēmijas studenti un jaunie režisori:

Sanita Grīna

2002. gadā iestājās Latvijas Kultūras akadēmijā, kur apguva kino vēsturi un teoriju Audiovizuālās kultūras kursā. Studiju gados sāka līdzdarboties dažādos Latvijas kino festivālos – „Arsenāls”, „Bimini”, „Lielais Kristaps”, “2ANNAS”, “Eiropas dokumentālā kino simpozijā”. Sanita ir rakstījusi filmu recenzijas u.c. rakstus avīzēm „Izglītība un Kultūra”, “NRA”, žurnālam „KinoPauze”, interneta portāliem www.filmas.lv, www.spotnet.lv. No 2005. gada nogales strādā filmu studijā „Screen Vision” par producentes asistenti. Pilnmetrāžas spēlfilmas „Par to nerunā” (režisore U. Celma) un spēles īsfilmas „Scortum” (režisors Dž. Dž. Džilindžers) administratore, dokumentālo projektu „Sib Īrija” (režisori I. Zviedris, I. Kļava) un „Veiksmes ceļinieki” (režisors A. Mizišs) redaktore, kā arī no 2006. gada oktobra reizi mēnesī pasniedz kino vēstures lekcijas, studijas organizētajos jauno kinoaktieru kursos.

Dainis Juraga

Dainis ir Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras
TV un videooperatora programmas students. Strādājis par videooperatoru, gaismotāju, skaņotāju kompānijā „Mēmais šovs”, SIA „Labvakar” u. c., bijis videooperators, gaismotājs dokumetāli publicistiskai filmai „Būt par Raimondu Paulu”. Uzņēmis mācību videofilmas un mākslas īsfilmu „Ledusskapis” AXX filmu konkursā. Piedalījies dažādos filmu festivālos un semināros gan Latvijā, gan ārzemēs.

Uģis Nastevičs

Uģis studē Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē Āzijas studiju Japānas nodaļā. No 2004.g.maija izveidojis un nodibinājis Baltijas jauniešu kino kompāniju „Komedia” un ir tās valdes priekšsēdētājs.
2007.g. īsfilmai „Aģents 7oo”bija operators-inscenētājs. 2006.g. asa sižeta filmas „Vagona rēgs” režisors (2007.g. paredzēta pirmizrāde). 2005.g. mākslas filmas „Vilkatis” režisors. Uģis ir vairāku īsmetrāžas filmu un videoklipu autors, un
mājas lapas www.komedia.org autors. Nodarbojas ne tikai ar filmu režisēšanu un uzņemšanu, bet arī ar fotografēšanu un dizainu.

Lāsma Bērtule

Lāsma mācās Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Ar vairākiem kursabiedriem ir nodibinājusi radošo poligonu, sauktu arī par "RPPļajet". Pirms pāris gadiem "RPPļajet" izveidoja filmu "Minotaurs" ar kuru piedaloties 2006. gada „Zaļās Annas konkursā” ieguva 2ANNU simpātiju balvu. Kopā ar radošo poligonu ir tapušas vēl vairākas filmas.

Lauma Tuča

Lauma mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Kopš 2005. gada darbojas TJN Annas 2 videostudijā. 2005. gada decembrī ieguvu Grand Prix  Rīgas atkarības un profilakses centra rīkotajā jauniešu  radošo darbu konkursā "aktīvs bez promilēm".
2006 gada pavasarī ieguvu Zaļās  Annas statueti par īsfilmu "Laimīga cilvēka rokasgrāmata". 2006. gada rudenī piedalījos Festivālā "Ūdensgabali 2006" ar īsfilmu
"flashback 1956".

„Zaļā Anna” notiek sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu „Jaunatne”.