top
EN | LV

PAR MUMS

Starptautiskais Jauno autoru īsfilmu festivāls 2ANNAS piedāvā jaunās paaudzes kino, kas, līdzās tradicionālajiem filmu veidošanas līdzekļiem, meklē jaunas izteiksmes un satura formas. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules jauno nekomerciālo kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Pirmās ANNAS notika 1996. gadā kā neformāla Tehniskā jaunrades nama “ANNAS 2” bērnu un jauniešu studijas filmu skate. Sākotnēji 2ANNAS bija vienīgais neformālais jauniešu amatieru un eksperimentālo filmu kinofestivāls. Šodien māksla nav iedomājama bez eksperimenta, tādēļ vārda „eksperimentālais” vietā nereti tiek lietots termins „jaunais”.

No alternatīvas filmu skates festivāls 2ANNAS ir izaudzis par starptautisku kino skolu studentu, radošo apvienību un jauno režisoru īsfilmu festivālu, kurā, līdzās /Starptautiskajai/ un /Baltijas/ konkursa skatei, tiek piedāvātas ārvalstu lektoru vieslekcijas un priekšlasījumi par jaunākajām tendencēm pasaules kinematogrāfā un audiovizuālajā jomā,  kā arī kino un video darbu programmas no citiem starptautiskiem īsfilmu festivāliem, kino skolām, eksperimentālā kino un radošajām apvienībām.

Katra gada pēdējā maija nedēļā 2ANNAS piedāvā plašu īsfilmu kolekciju – spēlfilmas, animācijas, dokumentālās filmas, mūzikas video, 3D, eksperimentālās filmas u.c., paralēli tiek rīkotas lekcijas, radošās darbnīcas, foto izstādes, teātra un mūzikas performances un citas aktivitātes Rīgas pilsētvidē.

2ANNAS 2007
Laiks: 20. – 26. maijs
Vieta: K/t “Rīga”, K/t “K.Suns”, Vērmanes dārzs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Pirmais rakstītais festivāla nolikums/darbu iesaukums ( tālais 1999. gads)