top
EN | LV

KONKURSA PROGRAMMAS

Festivāls 2ANNAS piedāvā 3 konkursa programmas:

Starptautiskā konkursa programma piedāvā jauno filmu veidotāju -  filmu skolu studentu, absolventu, radošo apvienību un jauno režisoru veidotās īsfilmas no visas pasaules (tai skaitā arī Baltijas valstīm). Konkursa programmā tiek pieņemtas no 2005. līdz 2007. gadam tapušas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm. Noteikts režisora vecuma ierobežojums 18-29 gadi.

Filmas Starptautiskajai konkursa programmai tiek atlasītas, vadoties pēc to tehniskajiem un mākslinieciskajiem kvalitātes kritērijiem: filmai jābūt tehniski augstvērtīgā un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošā izpildījumā, kurā jūtamas apgūtās profesionālās zināšanas un autoru oriģināla ideja un rokraksts.

Balvas un nominācijas:
Grand PRIX Zelta Anna
6  nominācijas

Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā producētās jauno filmu veidotāju īsfilmas. Skate izveidota ar mērķi popularizēt Baltijas reģionā tapušos filmu veidotāju darbus, radot piemērotu vidi – platformu jaunu ideju un kopprojektu attīstīšanai. Konkursa skatē tiek pieņemtas no 2005. līdz 2007. gadam tapušas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm.  Noteikts režisora vecuma ierobežojums 18-29 gadi.

Filmas Baltijas īsfilmu skatei tiek atlasītas vadoties, galvenokārt, pēc mākslinieciskās kvalitātes kritērijiem: filmā jūtama autoru oriģināla ideja un rokraksts, vēlams arī tehniski kvalitatīvs un/vai mākslinieciskajai idejai atbilstošs izpildījums, taču tiks dota iespēja arī talantīgu neprofesionālu autoru mazbudžeta darbiem.

Balvas un nominācijas:
3 nominācijas un balvas no Hannu Pro
MTV Baltic specbalva
Radošie diplomi

Skatiit 2007. gada programmu.

Zaļā Anna – starptautiska bērnu un jauniešu veidoto īsfilmu konkursa programma. Konkursa skatē tiek pieņemtas no 2005. līdz 2007. gadam tapušas visu veidu žanru īsfilmas (spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās, mūzikas video u.c.), kas nav garākas par 30 minūtēm. Noteikts režisora vecuma ierobežojums  bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem.

Filmas Zaļās Annas konkursa programmai tiek atlasītas vadoties pēc autoru prasmes ar piemērotiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem atklāt savu ideju.

Balvas un nominācijas:
3 nominācijas un balvas no Hannu Pro
Radošie diplomi