Konkursa programmas

Visīstākā filmu māksla – neizdibināms noslēpums, ieturēts ritms, iekšējas pārdomas, smeldze, neremdināms prieks un, galu galā, miruša narkodīlera piezīmes.
PADAM...  
PADAM...
Gads: 2007
Režisors: Jose Manuel Carrasco
Valsts: SPAIN
Apraksts: Pilāra vairs nevēlas būt viena, tādēļ viņa dodas uz iepazīšanās aģentūru un sarunā aklo randiņu. Viņa nenojauš, ka sarunātā partnera plāni ir visai atšķirīgi no viņas iecerēm.
FACING EMPTINESS  
FACING EMPTINESS
Gads: 2008
Režisors: Aurtenèche Albéric
Valsts: CANADA
Apraksts: Ceļā uz kādu šovu ārpus Montreālas, jauna sieviete pēkšņi maina brauciena virzienu. Kāds vīrietis ir gatavs uz radikālu rīcību. Kopā viņus saved krāšņa, tukša, tropiska viesnīca. Vienīgais, kas viņus šķir ir laiks.
IN THE NAME OF THE SUN  
IN THE NAME OF THE SUN
Gads: 2007
Režisors: Harun Mehmedinovic
Valsts: BOSNIA AND HERZEGOVINA
Apraksts: Pēc izbēgšanas no nāves soda, Bosnijas karagūsteknis Tariks imigrē uz ASV, ar cerībām aizmirst savu pagātni. Pēc vairākiem gadiem pie Tarika ierodas cilvēks, kas viņam reiz palīdzēja, tagad lūdzot izdarīt kādu pakalpojumu.
ROADMARKERS  
ROADMARKERS
Gads: 2007
Režisors: Juho Kuosmanen
Valsts: FINLAND
Apraksts: Filma par blakus sānceļiem. Pasaule, kurā cilvēki runā, neizmantojot vārdus, un vardarbība ir veids kā izpaust savu depresiju.
ARGENTINA. THE INTERVIEW WITH A DEAD DRUG-DEALER  
ARGENTINA. THE INTERVIEW WITH A DEAD DRUG-DEALER
Gads: 2008
Režisors: Mihail Mareskin
Valsts: RUSSIAN FEDERATION
Apraksts: Filozofiska alegorija modernā valodā par cilvēka garīgo atdzimšanu. Galvenais varonis Iļja Krakovskis ir gudrs, uzmanīgs un viltīgs narkodīleris. Kādu dienu viņš satiek savu bijušo klasesbiedreni un sākas neparasts stāsts. Filmā skatāma divējādi: no vienas puses tā ir iespēja ieskatīties interesantajā Pēterburgas neformālajā pasaulē, no otras puses tā ir maza kultūras enciklopēdija, jo visas filmas mizanscēnas un situācijas ir veidotas kā atsauces uz pasaules kino un literatūras meistardarbiem.