Nordic Toolbox

Festivāla nedēļas ietvaros 24. un 25. maijā Ģertrūdes ielas teātra telpās norisināsies Baltijas un Ziemeļvalstu īsfilmu simpozijs "Nordic Toolbox", kurā aicinām piedalīties ikvienu interesentu, kam svarīgi uzzināt ko jaunu par Ziemeļvalstu pieredzi filmu producēšanā un izplatīšanā, noskaidrot sev interesējošos jautājumus par autortiesību aizstāvības situāciju Latvijā, Baltijā un Eiropā, un pavadīt produktīvu, rosinošu laiku kopā ar citiem industrijas pārstāvjiem!

Jarmo___Jorma.jpgWood_of_Value24052011_1.jpgpreselectionjury.jpg

Ziemeļvalstu mākslinieki nekad nav baidījušies eksperimentēt un radīt novatorisku, individuālu pieeju savām filmām, un daudzi filmu veidotāji no Ziemeļvalstīm ir pierādījuši, ka ir iespējams veiksmīgi strādāt ar netradicionālām metodēm, un tās uzzināt un iemācīties būtu noderīgi arī Baltijas filmu profesionāļiem un interesentiem. Tādējādi radusies ideja - īstenot projektu ar nosaukumu „Nordic Toolbox”, Baltijas un Ziemeļvalstu filmu simpoziju, kurā uzstāsies speciālisti no Ziemeļvalstīm, kas strādā īsfilmu žanrā, kā arī pieredzējuši kino, video, u.c. vizuālo mākslu pārstāvji no Baltijas. Simpozijs darbosies kā simboliska instrumentu kaste („toolbox”). „Kastes” mērķis ir organizēt, sakārtot un aizsargāt īpašnieka instrumentus.

Projekta „Nordic Toolbox” mērķis ir atklāt Ziemeļvalstu pieredzi, lai atrastu jaunus, radošus veidus kā ražot un izplatīt īsfilmas, mācoties no Ziemeļvalstu kino profesionāļiem.
Simpozijs radīs radošu, eksperimentiem draudzīgu un efektīvu komunikācijas platformu, lai veicinātu filmu mākslas attīstību.


Programmā:
1. diena, 24. maijs, 11:00 - 16:00
Autortiesību likums, tā aizstāvība, aizstāvības institūcijas, to darbība Latvijā, Baltijā, Eiropā. Problēmas, ierosinājumi, sekas. Diskusijas pamatdalībnieki: Jānis Grasis (LV, Banku Augstskola); Gerda Leonaviciene (LT, Deputy Managing Director, LATGA-A, Lietuvas autortiesību aģentūra). AKKA/LAA, LAIPA, LAPA pārstāvji.
Praktisku savstarpēju līgumu un vienošanos slēgšana. Nepieciešamie punkti. Prezentētājs: Guntis Trekteris (LV, Ego Media, producents).

18:00 - Zeimeļvalstu filmu programmas I & II

2. diena, 25. maijs, 11:00 - 16:00
Ziemeļvalstu veiksmes stāsti.
Crowd funding, DIY pieeja, mākslinieku organizācijas. Prezentētāji: Pekka Ollula (FI, "Iron Sky", www.ironsky.net); Timo Soppela (FI, mākslinieku apvienības "MUU" direktors, www.muu.fi); Johan  Knattrup Jensen (DK, apvienība Super16, www.super16.dk), Calle Biorsmark (SE/LV, www.karosta.lv).

16:00 - Ziemeļvalstu filmu programmas III & IV

Dalība simpozijā ir bez maksas, ieeja filmu seansos pēc diskusiju apmeklēšanas tāpat!


Laipni aicinām piedalīties, diskutēt un izteikt savu viedokli! Tālākiem viesiem piedāvājam nodrošināt naktsmājas pie filmu veidotājiem draudzīgiem ļaudīm Rīgas centrā, iepriekš piesakoties pie festivāla producentes Amandas Bokas - amanda@2annas.lv, +371 26551248!

Gaidīsim viesos -

2ANNU komanda

pastedGraphickulturkontakt.jpglogo_dome.jpg