Priekšnesuma pirmizrāde

Ielūdzam uz PRIEKŠNESUMU!

2011. gada festivāla atklāšanas lielais notikums- MĀRČA BAUZES - KRASTIŅA DOKUMENTĀLI PSIHODĒLISKĀS KONCERTFILMAS "PRIEKŠNESUMS" PIRMIZRĀDE!

 DSC01164.JPGDSC01185.JPGDSC01214.JPG

Vairāk nekā stundu garais PRIEKŠNESUMS veidota kā muzikālās apvienības „The Fokin' Idiots“ 2010. gada septembrī  VEF Kultūras pilī rīkotā labdarības sarīkojuma koncertieraksts, kas papildināts ar mākslnieciski abstraktiem efektiem un ārpuskoncerta kadriem, pietuvinoties 1960. gadu koncertfilmu, tādu kā „The Song Remains the Same“, „Monterey Pop“, „Woodstock“, estētikai.

Filmas struktūrā autors saglabā koncertam raksturīgo dalījumu divos „cēlienos“ ar „starpbrīdi“ kāju izlocīšanai, turklāt katra muzikālā kompozīcija tiek pieteikta kā atsevišķa epizode, jauns uznāciens sarīkojuma programmā. Līdzās „The Fokin' Idiots” galvu reibinošajiem skaņdarbiem rietumu klasiskās rokmūzikas stilā, muzikāli meditatīvajā PRIEKŠNESUMA otrajā daļā piedalās arī grupas domubiedri no citām pašmāju muzikālajām apvienībām, piedāvājot polifonisku improvizāciju laikā un telpā. Filma PRIEKŠNESUMS režisora skatījumā ir nepiespiests un izklaidējošs audiovizuālās mākslas darbs, kas nenes sevī daudz konceptuālās informācijas, bet gan ļauj nodoties muzikālam un vizuālās estētiskas piedāvātajam mirkļa baudījumam.

Mārča Bauzes - Krastiņa režiora karjerā PRIEKŠNESUMS ir jau otrais pilnmetrāžas darbs pēc 2009. gadā uzņemtās eksperimnetālās mākslas filmas „Ļeva Tolstoja ļaunais gars“ (2009).  Savukārt, grupa „The Fokin Idiots“ kā neatkarīga un savā uzstādījumā vienkārša muzikālā apvienība – projekts „bez ambīcijām saukties par mūziķiem“ savus radošos meklējumus aizsākusi jau kopš 2000. gada - muzikālās kaislībās un "jam session" vakaros. „The Fokin Idiots“ pirmā publiskās uzstāšanās vietas VEF kultūras pils pompozums un pagājušā gadsimta elpa kļūst par vadmotīvu ne vien mūziķu radošajiem meklējumiem, bet iezīmē arī PRIEKŠNESUMA estētisko līniju.

Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS atklāšana notiks 25. maijā 20:00 Ģertrūdes ielas tēatrī, un pēc filmas pirmizrādes sekos neformālā daļa, kurā uzstāsies VJ Dejavu, VJ Roberts Galviņš, un DJ Pumpoz.

Filmas video pieteikums

DSC01167.JPG