Par festivālu

Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. 2ANNAS ir platforma, kas līdzās tradicionālajiem kino veidošanas līdzekļiem meklē jaunas izteiksmes un satura formas. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules nekomerciālo kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Izaudzis no jauno režisoru darbu skatēm 1996. gadā, festivāls nu kļuvis par starptautiskas nozīmes notikumu kino profesionāļu, citu mākslu pārstāvju, kritiķu, un visplašākajā skatītāju lokā.

Katra gada pēdējā maija nedēļā 2ANNAS piedāvā plašu īsfilmu kolekciju Starptautiskās un Baltijas konkursa programmas ietvaros – spēlfilmas, animācijas, dokumentālās filmas, video māksla, eksperimentālais kino, u.c. Paralēli tiek rīkotas radošās darbnīcas, ārvalstu lektoru vieslekcijas un priekšlasījumi par jaunākajām tendencēm pasaules kinematogrāfā un audiovizuālajā jomā, kā arī tematiskas ārpuskonkursa skates, retrospekcijas, kino un video darbu programmas no citiem starptautiskiem īsfilmu festivāliem, kino skolām, eksperimentālā kino un radošajām apvienībām. Līdzās apjomīgajam piedāvājumam festivāla laikā, 2ANNAS rīko filmu skates un citus ar īsfilmas žanru saistītus notikumus Rīgā un citās Latvijas pilsētās visa gada garumā.

2ANNAS nesen mainījis koncepciju un dodas jaunu teritoriju izpētē: atcelts filmu autoru vecuma ierobežojums, īpaša vērība tiks pievērsta eksperimentālā kino laukam, kā arī darbam pie blīva kino notikumu kalendāra ārpus festivāla nedēļas ietvariem. Pārmaiņas saistītas ar 2ANNU vēlmi turpmāk eksistēt kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet gan apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts, kā arī avangarda kino virzošā spēka apzināšanos un spēju piedāvāt regulāras kino skates ārpus centrālās 2ANNU festivāla nedēļas ietvariem.