RADOŠĀ 'SUPER 8' KINO DARBNĪCA

 

Lektoriju un radošo darbnīcu cikla “Koks, Arhitektūra, Jūrmala” ietvaros no 19. – 23. augusta Jūrmalā vēsturiskajā mājā “Undīne” notiks 'Super 8' radošā kino darbnīca, kurā piecu dienu garumā desmit interesentiem būs iespēja gūt zināšanas par analogā kino medija specifiku, iepazīstot to gan caur teorētiskām lekcijām, gan praktiski uzņemot un attīstot filmu laboratorijas apstākļos.

Kopš 2015. gada rudens, analogo mediju māksliniece un darbnīcas vadītāja Ieva Balode kinoteātrī “Kino Bize” reizi mēnesī rīko “Eksperimentālā kino vakarus”. Autores atlasītā kino programma skatītājiem piedāvā iepazīties ar mūsdienu eksperimentālā kino māklas darbiem no visas pasaules, kā arī  aicina pašus autorus pastāstīt un parādīt savus oriģināldarbus klātienē uz 16mm kino projektora.

 

Augustā Ieva kopā ar filmu festivāla 2ANNAS direktoru Viesturu Graždanoviču un trīs vieslektoriem, desmit konkursa kārtībā atlasītiem dalībniekiem, piedāvās bezmaksas analogā kino darbnīcu Jūrmalā, vēsturiskajā pasaku mājā “Undīne”. 5 dienu intensīvās darbnīcas ietvaros organizatori būs sarūpējuši noderīgas lekcijas, interesantu kino programmu kopīgai apskatei un diskusijām, kā arī, katram dalībniekam tiks dota iespēja pašam uzņemt Super 8 kino filmu un attīstīt to laboratorijas apstākļos.

 

PIETEIKŠANĀS 

Interesenti aicināti pieteikties, sūtot savus pieteikumus, laika posmā no 8. jūnija līdz 1. jūlijam elektroniski uz e-pastu experimentalfilmriga@gmail.com. Pasākuma žūrija izvērtēs iesniegtos pieteikumus, atlasot 10 dalībniekus, kuriem būs iespēja piedalīties darbnīcā bez maksas.

Vairāk par konkursa atlases kārtību, kā arī pieteikuma anketu iespējams lejupielādēt šeit

 

VIESLEKTORI

Bez Ievas Balodes, darbnīcu vadīs trīs analogā kino eksperti – viens no tiem - Jānis Putniņš, kas Latvijā ir jau labi zināms eksperimentālā kino pazinējs un viens no nozīmīgākajiem kino profesionāļiem Latvijā, kurš studējis kino ASV, ir uzņēmis vairākas pilnmetrāžas filmas, ir vairāku publikāciju autors, piedalījies dažādos kino lektorijos, bijis pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī turpina rādīt eksperimentālā kino programmas Latvijā. Jānis darbnīcas dalībniekiem pastāstīs par eksperimentālā kino pirmsākumiem un šī medija specifiku. 

 

Otrs vieslektors - jaunais, talantīgais kino mākslinieks no Viļņas – Vitauts Jozens (Vytautas Juozėnas) kopš 2010. gada aktīvi nodarbojas ar analogo kino un fotogrāfiju. Šobrīd ir aktīvākais Lietuvā palikušais dalībnieks no 2008. gadā veidotās mākslinieku grupas 'Super 8 Picnic', kas savulaik Viļņā vienoja vairākus analogā kino entuziastus, kas strādāja ar super8, 8mm un 16mm formāta filmām, kā arī izveidoja kino laboratoriju 'Tree Lab', kurā bez darba ar kino lentēm, rīkoja filmu skates Lietuvā un citviet Eiropā. Meistardarbnīcā Vitauts parūpēsies par darbu laboratorijā, kā arī pastāstīs par filmas medija fizikālo dabu. 

 

Trešais vieslektors – Andris Priedītis ir latviešu kino un video operators, kurš ar analogo kino nodarbojas jau kopš 1984. gada. Andris ikdienā strādā Latvijas televīzijā un brīvajā laikā nodarbojas ar t.s. “kinoarheoloģ̧iju” – savā analogā kino darbnīcā digitalizējot vecas 8 mm kino filmas, kā arī ar lielu entuziasmu turpina izmantot šo mediju arī nestandarta kino projektos savā profesionālajā darbībā. Andris darbnīcas dalībniekiem iemācīs strādāt ar super 8 kamerām, projektoriem, dalīsies savā pieredzē un stāstos par kino pirmsākumiem Latvijā.

 

Pasākums tiek organizēts ar Jūrmalas domes atbalstu.