MUMS IR KO TEIKT

Baltijas īsfilmu konkursa programma "MUMS IR KO TEIKT"

Kino Bize / 30.11. / 21:00

BIĻETES

 

KARALIS

The King
Elita Kļaviņa
Spēlfilma / Latvija / 2017

Andis nevienam negriež ceļu - viņš ir karalis, kā mēdz teikt viņa līgava Una. Dažas dienas pirms abu kāzām Andis saņem zvanu no veco ļaužu pansionāta, kur mūža nogali pavada viņa tēvs, kurš Andi bērnībā pametis. Andim nav sevišķas vēlēšanās tēvu satikt, tomēr viņš kopā ar Unu dodas uz pansionātu. Īsais apciemojums izmaina dzīvi visiem trim.

 

VYTIS

Jevgenij Tichonov
Dokumentālā / Lietuva / 2017

Vytis ir vīrietis, kurš, kaut arī ir ļoti jauns, ir bijis narkomāns vairāk nekā desmit gadus. Atrodoties uz nāves sliekšņa, Vyti krustvecāki ievieto rehabilitācijas centrā, kur viņš beidzot spēj savilkt kopā savas dzīves puzles gabaliņus. Tagad viss ir atkarīgs no vienkāršas izvēles, ko izdarīt var tikai viens.

 

AMALIMBO

Juan Pablo Libossart
Animācija / Igaunija, Zviedrija / 2016

AMALIMBO ir stāsts par Tipuanu - piecgadīgu meiteni, kura sastopas ar aizkapa valstības priekštelpu, cenšoties "pārkāpt otrā pusē", izmisīgi mēģinot satikt savu nesen mirušo tēvu. Tas ir īss stāsts, kurš norisinās nenoteiktā vietā un arī nenoteiktā nākotnē.

 

LEDUS

ICE
Anna Hints
Spēlfilma / Igaunija / 2017

Harijs ir pulkvedis Igaunijas armijā, kurš uzsāk misijas Irākā un Afganistānā. Viņš ir šķīries un tikai laiku pa laikam brīvdienās viņš satiek savu 10 gadus veco dēlu. Cīnoties ar vainas apziņu, ka viņš nav blakus savam atsvešinātajam dēlam, Harijs nolemj atdarīt par pazaudēto laiku, dodoties piedzīvojumiem pilnā tēva dēla ziemas braucienā uz salu, kur viņš kā zēns mēdza doties ar savu tēvu. Lēnās rindas dēļ ostā Harijs nolemj doties pa ātrāko ceļu – vietējo ledus ceļu pāri sasalušai jūrai. Strīdoties ar savu bijušo sievu pa telefonu, Harijs pazaudē ceļa sliedes un notiek negadījums. Automašīna ielūzt ledū un iegrimst aukstajā ūdenī.

 

DIENA NAV DOMĀTA MAN 

The daytime is not for me

Akvilė Žilionytė
Dokumentālā / Lietuva / 2017

Naktī cilvēki lielākajā romu apmetnē Lietuvā neguļ. Viņi dodas ielās, runā, dejo vai paliek mājās un cenšas atrisināt savas problēmas. Divas māsas, Zita un Lība, ir dzīvojušas šajā apmetnē visu savu dzīvi. “Dienas laiks nav priekš manis. Priekš manis ir nakts. Naktī man patīk manas mājas un mana dzīve”, stāsta viena no māsām. Šī filma parāda garu ziemas nakti viņu mājās.

 

VAININIEKS

Culprit
Indrek Kaine
Spēlfilma / Igaunija / 2016

Indreks ir pazemīgs zēms, kurš cietis no vardarbības skolā, viņš ir spiests izstrādāt joku, kas noved viņu iztaujāšanā policijā.

 

Konkursa seansos filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar angļu subtitriem.