SPĒLES AR KAUŠANOS

Starptautiskā īsfilmu konkursa programma "SPĒLES AR KAUŠANOS"

Kaņepes Kultūras centrs / 29.11. / 19:00

BIĻETES

 

BATALJONS MANAI UZVARAI

Battalion to My Beat
Eimi Imanishi
Spēlfilma / ASV, Alžīrija, Rietumsahāra / 2016

Sapņojot par dzīvi aiz rietumu Sahāras bēgļu nometņu robežām Alžīrijā, Mariama aizbēg, lai pievienotos karaspēkam tuksneša vidū, naivi iztēlojoties sevi kā Žannu d'Arku, kura atbrīvos savu valsti no okupācijas.

 

SVĒTAIS DIEVS

Holy God (Svyatyj Bozhe)
Vladlena Sandu
Dokumentālā / Krievija / 2016

Pašportrets. 1998.gadā mūsu ģimene nonāca bruņotā uzbrukumā. Mums izdevās izbēgt, un mēs aizbēgām no Groznijas. Kopš tā laika mēs par to esam klusējuši.

 

KOFERIS

The Suitcase
Abi Damaris Corbin
Spēlfilma / ASV / 2017

Iesprūdis dzīves minimumos, Džo Franeks, Bostonas bagāžas krāvējs, baidās, ka viņš nekad neko nesasniegs. Būt par pilotu ir viņa mērķis, bet sapnis šķiet tāls, jo finanšu spiediens pieaug. Kad uzdevums ir pārvietot ienākošo somu, Franeks salūzt un nozog no somas, kas pieder Muhammedam Atta un kas paredzēta American Airlines lidojumam Nr.11 2001.gada 11.septembrī. Koferis nokavēja lidojumu Nr.11, piespiežot Franeku to atkārtoti pievienot vēlākai izlidošanai. Franeka pasaule tiek apgriezta kājām gaisā, kad lidojums Nr.11 ietriecas Pasaules tirdzniecības centrā. Visa gaisa satiksme ir apturēta, un haotiskā lidosta tiek slēgta. Viņa bezrūpīgo darbību mocīts, Franeks kļūst pārņemts ar somas, kuru viņš aizkavēja, atrašanu. Riskējot ar savu darbu un upurējot savu drošību, Franeks kļūst par aizdomās turamo, bet viņa drosmīgā rīcība padara viņu par mazticamu varoni un piešķir viņam mantojumu pēc kura viņš tiecās.

 

EMĪLIJAI IR JĀPAGAIDA

Emily must wait
Christian Wittmoser
Spēlfilma / Vācija / 2016

Kad Eiropa pārvēršas haosā, Emīlijai jāuzturas savā dzīvoklī cerībā atkal apvienoties ar savu mīļoto. Solījumu - gaidīt - kļūst aizvien grūtāk noturēt, jo izmisums pieaug un cerība samazinās.

 

MĒNEŠA DARBINIEKS

Employee of the month (Jodilerks Dela Cruz)
Carlo Francisco Manatad
Spēlfilma / Filipīnas / 2017

Jodilerksa, degvielas uzpildes stacijas apkalpotāja, strādā savu pēdējo darba dienu. Nakts ir tikko sākusies…

 

PRESTONS

Preston
Gabriel Amar, Louis Doucerain, Joseph Heu,
William Marcere, Terrence Tieu, Morgane Vaast
Animācija, Francija, 2016

Publikas čalošana aiz durvīm paliek skaļāka. Ir gandrīz laiks. Viņa uzvalks ir elegants. Viņa pirksti - uzsiluši. Viņš ir gatavs cīņai. Pieļaujama ir tikai pilnība. Tomēr viņam piemīt kaut kas vairāk nekā tikai izskats. Un šovs var sākties!

 

Konkursa seansos filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar angļu subtitriem.