Kino lekciju cikls KOSMOSS

Jau no pašiem kino pirmsākumiem režisorus aizrāva doma par citu pasauļu konstruēšanu un turpmākajā kino attīstībā šī doma nav viņus pametusi, tā tiek apskatīta, nofilmēta un parādīta skatītājiem.
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS gatavojoties festivālam nākamgad februārī, aicina visus uz  kino un kosmosa mīļus. 

Četru lekciju ciklā tiks apskatītas tēmas: 

08.10.  Kosmoss un kino klasika. Lektors - kinozinātnieks Viktors Freibergs

Sci-fi žanrs kino nav nekas jauns. 

Jau no pašiem kino pirmsākumiem režisorus aizrāva doma par citu pasauļu konstruēšanu. Izcilākais no viņiem bija Žoržs Meljess (Georges Méliès), kurš uzņēma neskaitāmas filmas par ceļojumiem kosmosā. Pazīstamākā no tām ir “Ceļojums uz Mēnesi” (Levoyage dans la lune). Viņš arī tiek pamatoti uzskatīts par zinātniskās fantastikas tēvu kino. Taču Meljess nebija vienīgais šī žanra pārstāvis, bet par to sīkāk - lekcijā.

05.11.  Kosmoss un mazbudžets. Lektore - režisore Signe Birkova

“Ups! Viņi nejauši nofilmēja monstru no citas planētas!”  
Šekspīra līmeņa traģēdijas citplanētiešu kuģī; nāciju pakļaušana ar neatpazīstamiem preparātiem un psihotropiem ieročiem, baisas iemiesošanās vīriešos un mājdzīvniekos, pelēkās vielas pārņemšana un kā ar to visu tikt galā – par to vēstīs lekcija “Ups! Viņi nejauši nofilmēja monstru no citas planētas!”.

Lekcija būs vēstījums, kā lieli stāsti par bezgalīgo kosmosu un tā slidenajiem iemītniekiem ir nofilmēti ar pazemīgi maziem budžetiem. Lekcija būs mentāls un vizuāls ceļojums “lo-fi sci-fi” spilgtākajos piemēros kinovēsturē (ar orientieri uz 50. gadiem) un to, kā versijas par citplanētiešiem, lidojošiem šķīvīšiem un citu planētu konspirācijām nejauši izvērtās par kinovalodas un kreatīvo robežu paplašināšanas izvirdumu.

10.12. Kosmoss un seriali. Lektors - kino blogeris Sergejs Timoņins

TV seriāli mūsdienās ieņem aizvien būtiskāku lomu audiovizuālajā žanrā. Lekcijā tiks apskatīti piemēri no tādiem seriāliem kā: "Star Trek" un "Battlestar: Galactica" līdz "Farscape", "Babylon 5" un pat "Futurama" - cilvēku alkas pēc kosmosa dzīlēm ir neizsmeļamas, bet to manifestācijas allaž ir sakņojušās attiecīgā laika sociālģeopolitiskajos procesos. Īpašajā lekcijā no "Kino Kults" līdzdibinātāja Sergeja Timoņina uzzināsiet, kādēļ atbildes uz kosmosa jautājumiem pirmkārt ir jāmeklē mūsos pašos. 16+ 

14.01.2020. Kosmoss un animācija. Lektors - animācijas filmu režisors Edmunds Jansons

Animācija ir īpaši piemērots žanrs Kosmosa attēlošanai, jo piedāvā mākslinieka fantāzijai plašas interpretācijas iespējas un gandrīz tehnisku neierobežotību. Lekcijā tiks apskatītas tādas filmas kā “Solar Walks” (rež. Reka Bucsi), PLANET ∑ (rež. Momoko Seto) un citas.

Biļetes iegādājies: https://www.bezrindas.lv/lv/kino-lekciju-cikls-kosmoss/7002/